ملت آموزش قانون بیکاری آموزشی برنامه

ملت: آموزش قانون بیکاری آموزشی برنامه قانونی فارغ التحصیل گفتگوی خاص خبری

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی زولبیا و بامیه را فقط از قنادی‌ها بخرید

رئیس اتحادیه شیرینی‌پزان، بستنی و آبمیوه‌فروشان زنجان گفت: هیچ نظارتی روی بهداشت و نحوه پخت زولبیا و بامیه‌ای که در جایی به غیر از قنادی‌ها عرضه می‌شود، صورت نم

زولبیا و بامیه را فقط از قنادی‌ها بخرید

زولبیا و بامیه را فقط از قنادی ها بخرید

عبارات مهم : زولبیا

رئیس اتحادیه شیرینی پزان، بستنی و آبمیوه فروشان زنجان گفت: هیچ نظارتی روی بهداشت و نحوه پخت زولبیا و بامیه ای که در جایی به غیر از قنادی ها عرضه می شود، صورت نمی گیرد.

رسول محمدی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: پخت و عرضه زولبیا و بامیه در اماکنی به غیر از قنادی ها باید ممنوع باشد؛ چراکه حساسیت مواد غذایی علی الخصوص در فصل گرما اوج است و ممکن است نکات بهداشتی رعایت نشود؛ در واقع، محیط کار قنادی ها به صورت مستمر به وسیله بازرسان بهداشت رصد می شود ولی زولبیا و بامیه ای که بدون مجوز پخت و در فروشگاه ها عرضه می شود ممکن است حاوی تخم مرغ یا خامه فاسد باشد .

زولبیا و بامیه را فقط از قنادی‌ها بخرید

وی ادامه داد: با فرا رسیدن ماه رمضان تقاضا جهت بعضی اقلام مثل زولبیا و بامیه و نان چایی زیاد کردن می یابد و همین مسئله ممکن است زمینه را جهت سودجویی و اقدام جهت پخت در مکان های غیربهداشتی فراهم کند. از این رو، بهتر است شهروندان جهت حفظ سلامت خود کالای مورد نیازشان را فقط از قنادی ها بخرند .

محمدی با اشاره به این که شماره تلفن ۱۲۴ آماده دریافت هرگونه شکایت از کیفیت و قیمت شیرینی های مختص ماه مبارک رمضان هست، افزود: قنادی متخلف بدون شک توبیخ و یا حتی پلمب می شود ولی فروشگاه ها و سوپرمارکت هایی که اقدام به فروش زولبیا و بامیه می کنند، هیچ ارتباطی با اتحادیه ندارند و نمی توان کیفیت اقلام فروشی را کنترل کرد. این در حالی است که حتی بعضی اماکن غیرمجاز، شیرینی های کهنه را جمع آوری و خمیر می کنند و جهت پخت با شیرینی تازه مخلوط می کنند .

رئیس اتحادیه شیرینی‌پزان، بستنی و آبمیوه‌فروشان زنجان گفت: هیچ نظارتی روی بهداشت و نحوه پخت زولبیا و بامیه‌ای که در جایی به غیر از قنادی‌ها عرضه می‌شود، صورت نم

وی تصریح کرد: اتحادیه قنادان استان زنجان خواستار آن است که تعزیرات، صنعت، معدن و تجارت، معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی، اتاق اصناف و بازرسان نظارتی اصناف جلوی فروش زولبیا و بامیه را در فروشگاه هایی به غیر از قنادی ها بگیرند و در این رابطه کوتاهی نکنند.

واژه های کلیدی: زولبیا | بهداشت | شیرینی | بهداشتی | فروشگاه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog