ملت آموزش قانون بیکاری آموزشی برنامه

ملت: آموزش قانون بیکاری آموزشی برنامه قانونی فارغ التحصیل گفتگوی خاص خبری

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات فدراسیون فوتبال هیچ قراردادی با آدیداس نبسته است / عابدینی

امیر عابدینی، مدیر سابق شرکت اقتصادی و بازاریابی فدراسیون فوتبال اعتقاد است که این فدراسیون هیچ قراردادی با شرکت آدیداس نبسته است.

فدراسیون فوتبال هیچ قراردادی با آدیداس نبسته است / عابدینی

عابدینی: فدراسیون فوتبال هیچ قراردادی با آدیداس نبسته است

عبارات مهم : ایران

امیر عابدینی، مدیر سابق شرکت اقتصادی و بازاریابی فدراسیون فوتبال اعتقاد است که این فدراسیون هیچ قراردادی با شرکت آدیداس نبسته است.

آذرماه امسال بود که فدراسیون فوتبال از توافق این فدراسیون با شرکت آدیداس خبر داد. خبری که زیاد از هر کس دیگری کی روش را خوشحال می کرد. مربی ای که در تمام طول دوران فعالیتش در کشور عزیزمان ایران منتقد مهم لباس های تیم ملی فوتبال بود و در پاره ای از اوقات با کمپانی های تامین کننده لباس تیم ملی به مسئله خورده بود.

فدراسیون فوتبال هیچ قراردادی با آدیداس نبسته است / عابدینی

ماجرا از آنجا شروع شد که در آستانه بازی های مقدماتی جام جهانی روسیه فدراسیون فوتبال به علت نارضایتی مربی تیم ملی و مشکلاتی که با اسپانسر لباس ها پیدا کرده بود قرارداد جیوا را یکطرفه فسخ کرد و با کمپانی آلمانی آدیداس وارد گفت وگو شد. در آن وقت آدیداس از بستن قرارداد با فدراسیون فوتبال امتناع کرد و فدراسیون نشین ها هم مجبور شدند لباس های تیم ملی را جهت بازی های پیش رو از این کمپانی خریداری کنند. البته این قول را هم دادند که تیم ملی در جام جهانی با لباس های یک برند معروف وارد بازی ها شود. بعد از افزایش تیم ملی به جام جهانی، فدراسیون فوتبال مشورت های خودش را با آدیداس به صورت جدی پی گیری کرد و بعد از کش وقوس های فراوان در 14 آذرماه خبر از توافق با آدیداس داد. قراردادی که هنوز جزئیاتی از آن منتشر نشده است و هواداران تیم ملی در انتظار اسفندماه هستند تا کمپانی آدیداس از طرح تیم ملی در بازی های جام جهانی رونمایی کند.

حالا امیر عابدینی، مدیر سابق شرکت اقتصادی و بازاریابی فدراسیون و مامور مذاکره با آدیداس می گوید که فدراسیون فوتبال هیچ قراردادی با آدیداس منعقد نکرده هست. او در گفت وگو با اعتمادآنلاین گفت: «فدراسیون فوتبال اعلام کرده قرارداد به گونه ای است که 70 درصد تخفیف می گیریم. آیا باید به این صورت باشد. تیم های متفاوت دنیا به این صورت قرار داد می بندند که یک مبلغی را می گیرند. اشکالی که پیش آمد این بود که هنگامی که ما با عجله از آدیداس پیراهن خریدیم، آدیداس متوجه شد که فدراسیون فوتبال کشور عزیزمان ایران می خواهد با این برند قرارداد امضا کند و در بازی های آینده از لباس های آدیداس استفاده کند. تمام رقبای آدیداس از آن گردونه مسابقه خارج شدند و آدیداس تنها ماند. در این صورت بود که آدیداس توانست حرفش را به ما تحمیل کند. این 70 درصدی که به فدراسیون فوتبال تخفیف داده هست، روی عمده فروشی لباس ها نیست، بلکه روی خرده فروشی به ما تخفیف داده هست. یعنی همان تخفیفی که به فروشگاه های خود در پایتخت کشور عزیزمان ایران می دهد. بعد آدیداس از برند تیم ملی ما استفاده می کند و 70 درصد از پول خرده فروشی لباس های آدیداس را به ما تخفیف می دهد. توصیه مهم این است که قرارداد با آدیداس یک ساله هست. اگر این قرارداد زیاد از یک سال بود مطمئن باشید که ضرر می کردیم.»

امیر عابدینی، مدیر سابق شرکت اقتصادی و بازاریابی فدراسیون فوتبال اعتقاد است که این فدراسیون هیچ قراردادی با شرکت آدیداس نبسته است.

این عضو پیشین فدراسیون فوتبال گفت: «آدیداس باید با فدراسیون فوتبال کشور عزیزمان ایران قرارداد ببندد، باید جهت استفاده از برند تیم ملی کشور عزیزمان ایران به فدراسیون مبلغی را پرداخت کند و روی عمده فروشی هم به ما 75 درصد تخفیف دهد. این موضوعی است که زمانی که مامور مذاکره با آدیداس بودم در جلسات با نمایندگان آدیداس آن را پیگیری می کردم.»

عابدینی ضمن رد دوباره ادعای فدراسیون فوتبال مبنی بر عقد قرارداد با این برند آلمانی به اعتمادآنلاین گفت: «این تنها یک خرید از سر ناچاری بوده هست. به همین علت است که فدراسیون فوتبال شرح این قرارداد را منتشر نمی کند و در اختیار عموم مردم قرار نمی دهد.»

وی افزود: «امروز تیم ملی ما تبدیل به یک تشکیلات تبلیغاتی عظیم جهت آدیداس شده است بدون اینکه پولی به تیم ملی برسد.»

فدراسیون فوتبال هیچ قراردادی با آدیداس نبسته است / عابدینی

او که خودش زمانی مسئول گفت وگو با آدیداس بود راجع به مذاکرات گذشته فدراسیون فوتبال و آدیداس گفت: «در دوره ای که من مسئول مذاکره با این برند بودم تنها یک عنوان بود که مانع از عقد قرارداد با آنها شد. این برند قرار بود به فدراسیون فوتبال 300 هزار دلار پرداخت کند ولی خواسته های زیادی از تیم ملی داشت. در همان وقت ما به آنها اعلام کردیم که میزان خواسته های شما از تیم ملی کشور عزیزمان ایران زیاد از 300 هزاردلار است.»

عابدینی منحصر کردن برند لباس تیم ملی را تنها به برند آدیداس اشتباه دانست و افزود: «زمانی که ما مشغول مذاکره با آدیداس بودیم دو برند دیگر را هم مطرح کردیم. یک برند حاضر بود به طور رایگان لباس در اختیار تیم ملی قراردهد و مبلغی هم به فدراسیون بپردازد. ولی چون تیم ملی در بازی های مقدماتی جام جهانی از لباس آدیداس استفاده کرده بود، میل به داشتیم با آدیداس قرارداد ببندیم، ولی با عالی ترین شرایط.»

امیر عابدینی، مدیر سابق شرکت اقتصادی و بازاریابی فدراسیون فوتبال اعتقاد است که این فدراسیون هیچ قراردادی با شرکت آدیداس نبسته است.

او در خصوص این قرارداد با آدیداس و خرید لباس از این برند افزود: «می توانم بگویم فدراسیون فوتبال چاره دیگری نداشت. ما جیووا را کنار گذاشتیم، آدیداس را پوشیدیم و جهت قرارداد سراغ آدیداس رفتیم. در هیچ جای دنیا به این شکل اتفاق نمی افتد که بعد از خرید جهت چانه زنی اقدام کنید. آقای کی روش هم می خواست که تیم آدیداس بپوشد و فرزند های تیم ملی از لباس خوششان آمده بود.»

عابدینی ضمن ضعیف خواندن عملکرد بخش بین الملل فدراسیون فوتبال ادامه داد: «فدراسیون فوتبال کشور برنامه ریزی ندارد. من هر لحظه سوالم این بود که آیا ما با آل اشپورت قراردادمان را لغو کردیم؟ چه دلایلی جهت این کار داشتیم؟ آیا قرارداد دوم را با جیووا منعقد کردیم؟ و آیا آن را لغو کردیم؟ آیا قبل از قرارداد با آدیداس لباس آن ها را پوشیدیم؟ آیا قرارداد نبستیم؟ آیا خرید کردیم؟ آیا آدیداس را بی رقیب کردیم؟ همه این ها سوالاتی است که فدراسیون باید به آن ها جواب بدهد.»

فدراسیون فوتبال هیچ قراردادی با آدیداس نبسته است / عابدینی

لباس تیم ملی، هر لحظه با حرف و حدیث های فراوان همراه بوده هست. قراردادهایی که در سال های اخیر با برندهای مختلفی مانند آل اشپورت و جیووا بسته شده است و بعد از مدتی بدون ذکر علت مشخص از سوی فدراسیون فوتبال فسخ شده است هست. سوالی که جهت دوستداران فوتبال پیش می آید این است که به چه علت این قراردادها بسته شده است است و آیا منجر به اتمام همکاری شده است است؟ فدراسیون فوتبال هرگز شرح این قراردادها را در اختیار مردم قرار نداده و سوالات زیادی را در ذهن مردم و فوتبال دوستان به وجود آورده هست. حالا که فدراسیون فوتبال خبر از قرارداد با آدیداس می دهد، بهتر است که شرح این قرارداد را در اختیار مردم و رسانه ها قرار دهد تا ابهامات پیش آمده برطرف شود.

اعتمادآنلاین

واژه های کلیدی: ایران | آدیداس | آدیداس | فوتبال | قرارداد | جام جهانی | جام جهانی | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog